Nargile Kömürleri

Nargile Kömürleri

1 den 9 e 9 (1 sayfa) ürün gösteriliyor
Nargile Kömürleri

Nargile içerken çoğu insan nargile kömürüne  dikkat etmez. Fakat iyi bir nargile keyfi için en önemli etken kaliteli nargile kömürüdür.  Keyifli ve konforlu bir nargile keyfi için seçiminiz kaliteli bir nargile kömürü olmalıdır. Kötü kokulu, tozlu kömürler sizin nargile keyfinizi eziyete çevirecektir.

Nargile Kömürünü tütünün üzerine çok fazla koyduğunuzda  tütün yanar ve içerken ağzınıza acı bir tat verir. Az koyduğunuzda ise kömür yeteri kadar yanmaz ve ağzınıza sadece hava verir.

Kaliteli Nargile Kömürü Nasıl Olmalıdır ?

Evde hazırlayacaksanız kömürlerin bir veya iki  tanesini ocak ateşinde 3-4 dakika yakınız. Tamamen yanıp yanmadığını anlamak için ocağı kapatıp kömürden gelen dumanın kesilip kesilmediğine bakın. Duman çıkıyorsa nargile kömürünün yanma işlemi daha bitmemiş demektir.

Satın almış olduğunuz nargile kömürlerinde marka çok önemlidir. Bilmediğiniz markaları tercih etmeyiniz. Sizlere önerebileceğimiz tozsuz ve kaliteli nargile kömürlerinden bazıları şunlardır: Kefo gold nargile kömürü, aköz nargile kömürü, cococharcoal nargile kömürü, koreli nargile kömürü, kefo silver nargile kömürü, çakmakla yanan nargile kömürü, wolf nargile kömürü.

Nargile Kömürü Çeşitleri

Bir diğer konu da hangi kömür daha iyi ve daha etkili olabilir.  Nargile kömürü piyasada genellikle 3 çeşit olarak bulunur. Bunlar; meşe kömürü,  hindistan cevizi kabuğundan yapılmış kömür ve sıkma kömürdür. Kömürler genellikle 4 farklı şekilde üretilmektedir. Bu şekiller küp, üçgen, yuvarlak ve parmak şeklindedir.

Yuvarlak şekilde  kömür çeşidinde  hızlı bir şekilde köz haline gelmesi için petrol vb. gibi yanıcı maddeler kullanılmıştır. Evde kullanacaksanız bu kömür sizin için idealdir. Zira çakmakla bile bu kömürü köz haline getirebilirsiniz.

Meşe Kömürü : Meşe ağacından elde edilen nargile kömürüdür. Yanması diğer çeşitlere göre biraz daha zordur. Ancak köz haline getirildikten sonra dayanma süresi oldukça fazladır.

Hindistan Cevizi Kabuğundan Yapılan Kömür : Adından da anlaşılacağı üzere hindistan cevizinin kabuğundan üretilir. Meşeye göre daha hızlı köz haline getirilir. Bu tür nargile kömürlerinde de dayanma süresi oldukça iyidir.

Sıkma Kömür : Kömür tozlarının bir araya getirilip sıkıştırılması ile meydana getirilir. Hızlı bir şekilde köz oluşturmak istiyorsanız bu kömür çeşidi tam size göredir.