Gaming Mouse & Oyuncu Mouse Fiyatları ve Modelleri


T-REX Joystickli Programlanabilir Oyuncu Mouse
%57
Frisby FM-242WM Kablosuz Sessiz Mouse
%43
Frisby FM-240WM Kablosuz Sessiz Mouse
%43
Frisby Programlanabilir Oyun Mouse & Mouse Pad (GX9)
%60
Frisby Programlanabilir Oyun Mouse & Mouse Pad (GX5)
%60
Frisby Kablolu Oyun Mouse & Mouse Pad (X8)
%50
Frisby FM-325K Kablolu Optik Mouse
%50
Frisby Kablolu Oyun Mouse & Mouse Pad (X40)
%30
Frisby FM-G3315K Kablolu Optik Mouse 2400 DPI Gaming Mouse
%34
Frisby FM-G272WM Kablosuz Yüksek Hassasiyetli Mouse
%34
Frisby FM-256WM Kablosuz Şarj Edilebilir Mouse
%30
Frisby FM-258WM Kablosuz Mouse
Frisby FM-264WM Kablosuz Mouse
Frisby FM-3014K Kablolu Optik Mouse
%29
Frisby FM-3010K Kablolu Optik Mouse
%30
1 den 24 e 24 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

İyi bir bilgisayar kullanımı için iyi bir bilgisayar donanımı şarttır. Rahat ve konforlu bir bir bilgisayar kullanımında, mouse, klavye mouse padler ve diğer donanımlar çok önemlidir.


Oyuncu Mouse


Mouse, normal bilgisayar kullanıcılarında olduğu gibi bir oyun severin de en önemli aksesuarlarından biridir. Hedefleme, alan ya da nesneyi seçme, karakteri ya da kamerayı hareket ettirme gibi en basit ve en gerekli komutların kolayca uygulanmasını sağlar. Oyunculara özel geliştirilen mouselar genel olarak ekstra tuşları, yüksek hız ve ayarlanabilir hassasiyeti ile birlikte rahat ve kullanışlı bir ürün olarak dizayn edilmiştir. Bütün bu özellikler farklı markalarda farklı derecede önem taşır.En uygun oyuncu mouse modelini bulabilmek için öncelikle en sık oynanan oyun türüne göre hangi işlevin daha önemli olduğu belirlenmelidir. Birinci kişi olarak oynanan oyunlarda kamera alanını ayarlama ve karakterin ekipman seçimini kolaylaştırmak için büyük tırnaklı bir tekerlek ve hassasiyetin ayarlanabilir oluşu önemlidir. Öte yandan gruplar halinde oynanan; çoğu zaman strateji ve hızlı hareketin gerektiği oyunlarda mouse üzerine eklenmiş ekstra tuşlar oyuncuya avantaj sağlar. Ekstra tuşlar her durumda farklı fonksiyonlar için ayarlanabilir olduğundan istediğiniz zaman istediğiniz oyuna göre farklı özellikler atayabilir, hatta bunları normal bilgisayar kullanımında dahi kullanabilirsiniz.


Oyuncu Mouse Nedir?


Oyuncu mouse size kolaylık sağlamak için geliştirilmiş bir üründür. Bir mouse modelinin en iyi oyun deneyimini yaşatması için farklı kriterler ve dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Dots per Inch ya da kısaca DPI, bir inçlik mouse hareketinde taranacak piksel sayısını ve bu taramanın hızını ifade eder. Bu her zaman yüksek DPI en iyi oyun mouseu demek değildir, ekranınızın da uygun çözünürlükte olması gerekir. Arada bir uyuşmazlık olması mouse hassasiyetini etkiler ve oyun üzerindeki kontrolünüzü kısıtlar. En iyi performans için uygun DPI değeri seçilmelidir.Piyasada bulunan oyun mouselarının olukça büyük bir bölümü lazer veya optik sensörlüdür. Çalışma prensipleri neredeyse aynı olan bu iki sensör arasındaki temel fark, optik mouselarda LED lazer mouselarda ise kızılötesi ışınları kullanıyor oluşudur. Lazer sensör pürüzsüz yüzeylerde; optik sensör ise mousepad üzerinde daha verimli çalışır.Her ne kadar piyasadaki birçok ürünün açıklamasında ergonomik olduğu yazsa da normal kullanım sırasında mouseu kavrayış biçiminiz, parmaklarınızın ve avuç içinizin pozisyonu, ürün alırken dikkat etmeniz gereken bir ayrıntıdır. Ayrıca genellikle oyuncu mouselarının büyük bir kısmının sağ elle kullanılmak üzere tasarlandığından solak oyuncuların her iki el için de uygun olan ürünleri tercih etmesi gerekir. Genelde mouse pad ile kullanımı tercih edilen oyuncu mouselar, mouse pad ile birlikte set olarak da satın alınabilir.


Oyuncu Mouseunun Normalden Farkı


Standart bir mouse ile sadece temel fonksiyonlar gerçekleşir. Oyuncu mouselarının kişiye vaat ettikleri daha sorunsuz ve kaliteli bir oyun deneyimidir. Bu nedenle oyun fareleri kullanıcılara temel işlevlerden fazlasını sunarlar. Ergonomik oluşları sayesinde uzun oyun süreleri sonunda el ve bilekte ağrı yapmayacak bir tutuş için dizayn edilmişlerdir. Ayrıca normal bir bilgisayar kullanımı sırasında ciddi bir fark yaratmayan hız ve hassasiyet ayarı, oyun oynarken oldukça önemlidir.Standart bir mouseda bulunması gerekmeyen birçok ek fonksiyon tuşları, oyuncular için üretilen bu ürünlerde oyunun sonucunu etkileyecek kadar önemlidir. İyi bir oyun severin bilgisayarını oyun destekli donanım parçalarıyla desteklemesi hem keyif hem de işlev açısından bu sebeple gereklidir. Farklı bağlantı tipleriyle oyuncu mouse üreten birçok marka, kullanıcılara oldukça geniş bir fiyat aralığı ile oyun için dizayn edilmiş fare ve mouse padler sunar.