En Ucuz Mouse Pad Ürünleri Mouse Pad Fiyatları

Uygun Fiyatlı Mouse Pad Modelleri


Gamemax Alüminyum Mouse Pad Gri
Gamemax Alüminyum Mouse Pad Siyah
Gamemax Ekstra Geniş Mouse Pad
Frisby Mavi Mouse Pad Kumaş
Frisby Mavi Jel Bilek Destekli Mouse Pad
Frisby Gri Jel Bilek Destekli Mouse Pad
Frisby Pembe Jel Bilek Destekli Mouse Pad
Frisby Siyah Jel Bilek Destekli Mouse Pad
1 den 12 e 12 (1 sayfa) ürün gösteriliyor

Yüksek hız, daha fazla hassaslık ve konfor için bilgisayar kullanıcılarının imdadına yetişen ve en çok tercih edilen ürünlerin başında mause padler gelir.


Mouse Pad Nedir?


Mouse pad, bilgisayar mouselarının hareketini ve işleyişini arttıran düz bir yüzey olmanın dışında, kullanıcıların zevklerine, yaptığı işe ve gereksinimlerine göre çeşitlilik gösterebilen ürünlerdir. 

Farenin zemin daha rahat kaymasını sağlayan, yüksek hassasiyet sunan ve çalışma kolaylığı sunan üründür. Günümüzde masue padler olmazsa olmaz ürünlerdendir. 

Rahatlık, yüksek hız ve gelişmiş hassasiyet sayesinde işinizde kolaylık sunduğu gibi kullandığınız zeminin aşınmasını da engelleyen bir üründür. Mause padler olmadan fareyi kullanmak bizler için bir işkence haline gelmektedir. İmleci istediğimiz yere götürmek sinir bozucu bir hal aldığı gibi sayfayı kaydırmak da adeta başlı başına bir baş ağrısı olmaktadır. İşte bu gibi durumlarda imdadımıza mause padler yetişmektedir.

Mouse padlerin genellikle üzerine kumaş ya da optik algılayıcıya uygun bir materyal kaplıdır. İnovasyonel açıdan her geçen gelişen mouse padler; plastik, geri dönüştürülmüş kauçuk, lastik, neopren, silikon kauçuk, deri, cam, mantar, ağaç, alüminyum, taş ve paslanmaz çelik de dâhil olmak üzere birçok malzemeden üretilirler.


Mouse Pad Kullanmanın Avantajları


Hareketi algılamak için görüntü sensörleri kullanan optik mouselar ilk pazara sunulduğunda, üzerinde optik desenleri bulunan özel mouse padler kullanmak gerekiyordu. Teknolojinin gelişmesiyle üretilen yeni nesil optik fareler, düz kâğıt ve diğer yüzeylerde doğruluğu kabul edilebilir bir dereceye kadar çalışmaktadır. Ancak oyuncular ve tasarımcılar başta olmak üzere bazı optik fare kullanıcıları; konfor, hız ve doğruluk için kendilerine özel mouse padler tercih etmektedirler.

Doğru mouse pad tercihi sayesinde daha az hata yapan kullanıcıların konsantrasyon süreleri ve iş verimlilikleri de doğru olarak artmaktadır. Oyun meraklılarının özel ilgi alanında bulunan oyuncu mouse padleri, hatasız oyun performansı sağlamak için özel olarak tasarlanırlar. 

Yani minimum hata ve zaman kaybı mouse pad kullanmanın avantajları Ergonomi ve sağlık; mouse pad kullanıcılarının dikkat ettiği bir diğer noktadır. Fare kullanırken bileğin, kolun ve omuzun aldığı pozisyonun uzun süreli kullanıcılarda yarattığı ortopedik sağlık problemleri kullanıcıları ergonomik mouse ve mouse pad seçeneklerine yöneltmektedir. Uzun süreli bilgisayar kullanıcılarının karşılaştığı, el bileğinde yaşanan sağlık problemlerinin giderilmesinde, bileği destekleyen silikon bazlı ortopedik mouse pad seçiminin büyük rolü oynadığı bilinmektedir.


Mouse Pad Fiyatları


Kullanıcıların, görsel ve ergonomik özelliklerine göre tercih ettikleri mouse pad fiyatları; tasarım, marka, özellik gibi kriterlere göre değişiklik gösterir. 

Bazı kullanıcılar tasarıma öncelik verirken, kimi kullanıcılar fonksiyona göre ürün seçmektedir. Yapıldığı malzeme, şekil ve işlevler gibi özelliklerine göre 

seçilen mouse padlerin en çok tercih edilenleri, dayanıklı olanlarıdır. 


Özellikle tasarımla uğraşanların daha çok önem verdiği bir araç olan mouse padler, farenin optik algılayıcısının yüzeyle olan maksimum uyumu sayesinde sorunsuz performans sağlar. “Misclick” olarak tabir edilen, 

bilgisayar ekranında yanlış yere tıklama riski, ihtiyacınıza uygun mouse pad ile ortadan kalkabilir. Silikon destekli modeller ile uzun süreli bilgisayar 

kullanımı mümkündür.Her zevke ve her ihtiyaca yönelik tasarımlar yapan üreticiler, bilgisayar kullanıcılarının hemen hepsinin beklentisini karşılayabilecek geniş bir segmentte ürün yelpazesi sunmaktadır. Özel tasarım mouse pad fiyatları değişmekle beraber, her türlü kullanıcı mutlaka kendi ekonomisine uygun bir mouse pad edinebilmektedir.Kullanıcıların mouse pad satın almadan önce dikkat etmesi gereken temel nokta amaca yönelik ürünün tercih edilmesi gelir. Kullanılan malzeme, marka, ergonomi, ortopedik destek ve rahatlık özelliklerine göre seçilen mouse padler; profesyoneller, oyuncular ve standart kullanıcılar tarafından farklı kullanım amacıyla tercih edilmektedir.


Mousepad Fiyatları ve Modelleri